Jakie są rodzaje jogi? Jak to ugryźć 0

Jakie są rodzaje jogi?

 

Hatha Joga

To delikatna praktyka, koncentrująca się na statycznych pozycjach. Tempo praktyki jest spokojne, a przejścia między pozycjami, nie są tak dynamiczne jak w przypadku Vinyasy. Hatha joga to tak naprawdę każda joga oparta na asanach albo na asanach i pranajamie. To oznacza, że hathą będzie zarówno vinyasa, ashtanga, joga Iyengara, jak i każda inna praktyka.

 

Joga Iyengara

Charakteryzuje ją anatomiczna precyzja i prowadzenie, kładące nacisk na odpowiednie ustawianie ciała i odpowiednie działania w asanach. Pozycje trzyma się przez określony czas. Podczas praktyki korzysta się z wszelkich pomocy tj. klocków, pasków, kocy, bolsterów, krzeseł, ławek, drabinek i lin. Warta uwagi dla osób po konkretnych kontuzjach, starszych, początkujących - daje bardzo solidną bazę wiedzy dotyczącej techniki asan.

 

Asthanga Vinyasa Joga

To dynamiczny, płynny styl. Charakteryzuje się sekwencją pozycji wykonywanych za każdym razem dokładnie w tej samej kolejności. Sekwencje noszą nazwę serii. Istnieje sześć serii sekwencji jogi Ashtanga, które rozwija się w swoim własnym tempie. Energiczna, powtarzalna, uporządkowana praktyka. Dla osób, które pragną dynamicznej, wymagającej i rygorystycznej praktyki jogi.

 

Vinyasa Joga

Opiera się na płynności, połączeniu ruchu z oddechem, podobnie jak Asthanga. Jest najbardziej różnorodną praktyką. Jedyne co ogranicza to kreatywność nauczyciela Może być spokojna, ale też bardziej dynamiczna, stawiająca na siłę, albo elastyczność. Albo wszystko. Jest to w tej chwili jeden z najpopularniejszych rodzajów praktyk.

 
Kundalini

Skupia się na energii i pracy z czakrami. Praktykujący przeważnie noszą białe stroje. Wykorzystuje podstawowe asany, pracę z oddechem, medytacje, mantry i mudry. Praktyki nazywają się kriyami. Jedną kriyę wykonuje się przez 40, 90, 120, 1000 dni. Przez tysiące lat nauka Kundalini była ukryta i uważana za najświętszą z praktyk.

 

Yin Joga

Łagodna, spokojna praktyka przeciwstawna do dynamicznych stylów jogi (yang). Jest to joga relaksacyjna, powięziowa, otwierająca ciało. Idealna dla osób, które chcą zwiększyć swoją mobilność i elastyczność. Celem jogi jin jest umożliwienie przepływu prany w całym ciele i przywrócenie jego naturalnej zdolności do bycia płynnym. Główna różnica polega na tym, że te pozy są utrzymywane dłużej niż w innych stylach jogi.

 

 Autor: @agata_yogownia

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail i zyskaj 5% zniżki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl